3d Doktor 3d Yazıcı 3d Printer Creality Basf Bambulab Snapmaker

Hesabım

Üye Girişi / Üye Ol

facebook ile bağlan

Tps 90A Esnek Filament 1.75mm 750Gram

Ürün yorumu yok
Aynı Gün Kargo   ( 14:00 kadar alınan ürünler için geçerlidir. )
Bu Ürüne Özel Ücretsiz Kargo !

1.872,00 Kdv Dahil
Havale ile %3 indirim
| Tüm Ödeme Seçenekleri |
           
Ürün Kodu 151810390
Ürün Durumu YENİ
Son 3 Ürün
Ürünü Paylaşın
Pinterest Linkedin
    Benzer Ürünler

Neden BASF Ultrafuse TPS 90A Esnek Filament?

TPS 90A Esnek Filament BASF’ın FDM sistemlerinde üretim için özel olarak geliştirdiği SEBS malzemesinden filamente dönüştürülen yumuşak doku hissi yüzeyine (soft touch) sahip bir üründür. Bu özellik sayesinde ve ShoreA 90 esnekliğiyle FDM ile üretilen 3D baskıların yüzeyinde benzersiz bir yumuşak doku hissi vardır.

FDM tekniğinde esnek malzeme üretmek için TPS 90A esnek filament teknik olarak en iyi seçimlerden biridir. Bu ürün düşük nem alma özelliğine sahiptir, bu özelliği sayesinde diğer esnek malzemeler arasında farklılaşmakta ve soft-touch yüzey özelliğiyle son kullanım ürünleri üretmek için elverişlidir.   

BASF TPU 90A esnek filamenti z yönünde oldukça başarılı katman birleşmesine sahiptir. Diğer özellikleriyle birleşince birçok uygulama için en verimli esnek 3D Yazıcı malzemelerinden biridir.

BASF Ultrafuse TPS 90A esnek filament tüm bu özelliklerinin yanısıra aynı zamanda ISO 10993 standardına göre biouyumluluk özelliğine sahiptir. Bu esnek filament ile üreteceğiniz parçalar sitotoksitise, deri tahrişi ve deri hassasiyeti açısından güvenlidir. TPS 90A esnek filamentin biouyumluluk değerlerini incelemek için linkteki dokümandan indirebilirsiniz.

BASF TPS 90A Esnek Filamentin Genel Özellikleri Nelerdir?

  • Soft touch baskı yüzeyi
  • Kaydırmazlık özelliği
  • Çok düşük nem alımı
  • Mükemmel katman yapışması
  • 3D Baskılarda katman izinin görünmemesi
  • Biyouyumluluk 

BASF TPS 90A Esnek Malzeme ile Neler Üretilebilir?

BASF Ultrafuse TPS esnek filament ile görselliğin yüksek olduğu son kullanım parçalarınızı 3D Yazıcılarınızdan üretebilirsiniz. Malzeme haptik yüzeyi sayesinde katman izlerini göstermez ve kusursuz bir yüzey sağlar. Bu esnek filament alet/aparat ya da eşyaların tutamaklarını kolaylıkla üretebilir beraberinde esnek conta üretimlerinde çok iyi sonuçlar alabilirsiniz.  

BASF TPS 90A esnek filament ile soft touch yüzeye sahip 3D Baskı hizmeti almak için bizlerle iletişime geçebilirsiniz. [email protected]

 

BASF TPS 90A Esnek Filament

 

Ultrafuse TPS 90A Esnek Filament Genel Kullanım Alanları Nelerdir?

  • Fonksiyonel esnek parçalar
  • Cihaz / aparat tutucuları
  • Conta ve sızdırmazlık ürünleri
  • Görünür esnek son kullanım parçaları

BASF TPS 90A Esnek Filament ile baskı almak kolay mıdır?

Esnek malzemelerle 3D baskı PLA, ABS gibi filamentlere kıyasla daha zorludur fakat doğru ilerleme ile BASF esnek filamentleriyle kolaylıkla baskı alabilirsiniz.

Ultrafuse TPS 90A esnek filamentin neme duyarlılığı oldukça düşüktür bu yüzden önden ciddi bir hazırlık yapmanıza gerek yoktur. Uzun süreler aynı filament ile defalarca 3D baskı alabileceğiniz gibi, ilk kullanımda da iyi sonuç elde etmeniz mümkündür.

3D Baskınızı başlattığınızda TPS 90A esnek filamentin ilk katman birleşmesinden emin olmanız gerekir. Tablaya iyi bir şekilde yapıştırmak için skirt ya da brim yapısında destek malzemeleri oluşturabilir ve ilaveten de tabla yüzeyine Magigoo esnek yapıştırıcısı uygulayabilirsiniz.

Esnek malzeme üretirken üretim hızlarını düşük tutmanızı öneririz. BASF TPS 90A filament ile 10-30 mm/sn hızlarda çok kaliteli baskılar alabilirsiniz. 

BASF TPS 90A Esnek Filament Kullanım Özellikleri Nelerdir?

Çap: 1.75mm

Nozül Sıcaklığı: 260-280C

Baskı Tablası Sıcaklığı: 40-90C

Nozül Çapı: >0,4 mm

Baskı Hızı: 10-80 mm/s

BASF TPS 90A Esnek filament beyaz renkte bulunmaktadır.

 

En doğru baskıları elde etmek için malzeme her zaman kuru olmalıdır. Uzun süre açık kalmış filamentlerinizi baskı öncesi 70C’lik fırında 2 ile 8 saat arası kurutmanızı öneririz. 

Malzeme teknik data sheet’ini(TDS) indirmek için tıklayınız.  

BASF TPS 90A esnek filamentlerle en doğru baskıları alabilmek için geliştirdiğimiz profillere erişmek için bizlerle iletişime geçebilirsiniz[email protected]

Neden BASF?

BASF, araştırma ve geliştirme alanında 10.000’den fazla çalışanı ve 2 milyar Euro’nun üzerinde Ar-Ge harcamasıyla kimya endüstrisinin inovasyon lideridir.

Sürdürülebilirlik BASF için temel hedeflerden biri olup, ürün, çözüm ve yeni teknolojilerle iş, çevre ve toplum için değer yaratmayı önemsemektedir.

BASF, Forward AM markasıyla 3D Yazıcı teknolojileri için filament, reçine ve toz malzemeler olmak üzere dünyanın en geniş 3D malzeme portföyünü sunmaktadır.3D Yazıcı kullanıcılarının gerçek ihtiyaç ya da son kullanım ürünleri elde etmesi üzerine ürünler geliştirmektedir.

 

 

355

whatsapp
Merhaba Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz ?
whatsapp
Merhaba Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz ?